شنبه, 02 بهمن 1400
شناسه خبر:5799

قول می‌دهم در جبهه درس را بخوانم

  • انداز قلم
خاطرات دفاع مقدس

شهید رضا شهرانی، یادگار«علی‌اکبر» بیست و دوم شهریور ماه سال 1348 در روستای کاج واقع در استان همدان دیده به جهان گشود. او که فرزند چهارم خانواده بود، تحصیلات سال اول و دوم ابتدایی خود را در همان روستا و به صورت جهشی با موفقیت به پایان برد و سپس به همراه خانواده به شهر قدس نقل مکان کرد و تحصیلاتش را تا سال سوم دبیرستان در همان جا ادامه داد.

مادر و پدر شهید، بسیار علاقه مند به ادامهِ تحصیل رضا بودند ولی او که شوق رفتن به جبهه را در دلش می‌پروراند، چند روز بعد از این که خبر شهادت دوستش را شنید بسیار تلاش کرد تا رضایت پدر و مادرش را برای حضور در جبهه جلب کند تا این که عازم جبهه‌های نبرد علیه متجاوزان بعثی گشت.

او پس از سه ماه حضور در منطقهِ مهران به مرخصی آمد و دیگر بار در بیست و دوم مهر به منطقهِ شلمچه اعزام شد و در عملیات کربلای چهار و سپس کربلای پنج شرکت نمود و در همین عملیات بود که در تاریخ بیست و چهارم دی ماه سال 1365 براثر اصابت تیر به درجهِ رفیع شهادت نائل گردید.

فرازی از نامه شهید:

پدر و مادر جان، من درسم را خوانده و اینجا امتحان داده و قبول شده‌ام از شما می‌خواهم که از نظر درس هم نگرانی نداشته باشید هر چند که چند روزی است وقت برای درس خواندن نمی‌کنم ولی قبل از این چند روز، مداوم درس می‌خواندم و نتیجه‌اش را هم گرفتم و خدا را شکر می‌کنم.

امیدوارم که خداوند توفیق دهد که دوباره کارمان سبک‌تر شود و باز به درس خواندنم ادامه دهم و به شما قول می‌دهم که هر لحظه که فرصت پیدا کنم دوباره پس از چند روز شروع به خواندن درسم می‌کنم و انشاالله امسال کلاس سوم را هم قبول می‌شوم. شما هم دعا کنید و از خدا بخواهید که دوباره توفيق درس خواندن و قبول شدن را به من بدهد.

پدر و مادر مهربانم، همان‌طور که گفتم، من فرصت برای نوشتن نامه ندارم و ممکن است در بعضی مواقع در نوشتن نامه وقفه‌ای پیش می آید لطفاً نگران حال من نباشید من هم سعی می‌کنم هر موقع که توانستم حتی با کوتاه‌ترین نامه یا با تلگراف و تلفن چگونگی حالم را برایتان بفرستم.

از شما میخواهم که چگونگی کارتان را برایم در نامه بنویسید و تاریخ بزنید تا اگر احیاناً فرصتی پیش آمد و خواستم تلفنی بزنم بتوانم به موقع با شما تماس بگیرم. در ضمن مسئله ای را که می خواستم خدمتتان عرض کنم این بود که اگر احیاناً یک موقع وصیت‌نامه من به دستتان نرسید و با خواست خداوند من شهید شدم.

بدانید که من پانزده روز روزه قضا دارم انشاالله که تمامی رزمندگان اسلام صحیح و سالم با پیروزی و آزاد ساختن راه کربلا به خانواده‌هایشان بر می‌گردند و همراه خانواده‌های معظم شان به زیارت اباعبدالله الحسین(ع) می‌روند.

 

 

منبع:

1. قدسیان قدس (زندگی‌نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

شهید محسن وزوایی، پس از ماه ها مجاهدت و مبارزه با دشمنان اسلام و حماسه آفرینی در عملیات های متعدد و به ویژه بیت...

Category: دفاع مقدس

شهید محسن وزوایی فرمانده ای است که نام او تا همیشه تاریخ در سند افتخارات این مرزو بوم ماندگار خواهد ماند. در این مستند...

Category: دفاع مقدس

سردار شهید علی حاجبی در بهار سال 1341 در روستاي رودخانه، چشم به جهان گشود. او چند سال مسئولیت مخابرات لشکر 41 ثارالله...

Category: دفاع مقدس