دوشنبه, 08 آذر 1400
شناسه خبر:5731

آخرین بدرقه

  • انداز قلم

مادر شهید "گل‌محمد بوستانی" روایت می‌کند: «گل‌محمد از من خواست که لباس‌هایش را تنش کنم و در همان حال رو کرد به من و گفت: مادر این خداحافظی آخرین خداحافظی است.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید گل‌محمد بوستانی، یادگار «محمدجمعه» هفدهم مهرماه سال 1344 در شهرستان ملارد در خانواده‌ای متدین، قدم به عرصهِ گیتی نهاد. ایشان فرزند پنجم خانواده بود. دوران کودکی را زیر سایهِ پر مهر پدر و مادر بزرگوارش سپری نمود. برای علم به دبستان راه یافت و دو مقطع تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشت و موفق به اخذ مدرک سیکل گردید.

دوران قبل از انقلاب به کرج و تهران می‌رفت و در تظاهرات علیه حکومت شاه شرکت می‌نمود. همینطور در پخش اعلامیه و عکس‌های حضرت امام خمینی (ره) فعالیت گسترده‌ای داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی گل محمد رسالت خویش را در لبیک گفتن به ندای رهبرش و حضور در جبهه‌های نبرد می‌دید و به عنوان سرباز وظیفهِ سپاه پاسداران به منطقه اعزام گردید.

ایشان مسئولیت آرپی چی زن را بر عهده داشت. گل محمد حضور موثری را در منطقهِ سومار ایفا نمود و عاقبت همانجا بر اثر اصابت ترکش گلوله به قلبش در هجدهم شهریور 1363 روح پر فتوحش با بال شهادت به دیار باقی پرگشود و برگی زرین به افتخارات ایران اسلامی افزود.

خاطره‌ای از مادر شهید:

آخرین مرحله‌ای که می‌خواست برود اصرار می‌کرد و می‌گفت: مادر تو باید لباس‌هایم را بپوشانی. گفتم: من طاقت ندارم. گفت: نه! خودت باید لباس‌هایم را تنم کنی. بعد رو به قبله ایستاد و لباس‌هایش را تنش کردم. قلبم می ‌خواست بایستد.

گفت: مادر این مرحله اول و آخری است که می‌آیم. گفتم: از این حرفا نزن، اگر به گوش پدرت برسد سکته می‌کند. گفت: مادر خدا به شما صبر میدهد، لباس‌هایش را تنش کردم و بعد از زیر قرآن رد شد و رفت.

 

 

منبع:

1. کتاب شهدای ملارد

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

راهی که به عشق شهادت ختم می‌شد

راهی که به عشق شهادت ختم می‌شد

همسر شهید "حسن قمی" می‌گوید: «او با پایی مجروح به خانه برگشت. نمی‌دانستم آخرین باری است که او را میبینم. با همان پای زخمی دوباره عازم جبهه شد. در آن زمان پسر شهیدمان «وحید قمی» در جبهه بود. همسرم او را به خانه فرستاد.»
روایتی از عاشقانه‌های یک شهید

روایتی از عاشقانه‌های یک شهید

مادر شهید "سعید ظهوری‌فر" روایت می‌کند: «سعید همیشه و در همه حال برایم از شهادت می‌گفت و مرا به صبر و مقاومت دعوت می‌کرد.»

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

Category: نهضت خاطره گویی

علیرضا در فروردین 58 به عضویت سپاه پاسداران در آمد. در چند عملیات پاكسازی علیه ضد انقلابیون در کردستان حضور یافت. در...

Category: دفاع مقدس

زمانیکه بحث انقلاب پیش آمد در تمام فعالیت های انقلابی اعم از راهپیمایی ها و مبارزات مسلحانه شرکت داشتند و بعد از...

Category: دفاع مقدس