دوشنبه, 08 آذر 1400
شناسه خبر:5730

پیروزی با شهادت

  • انداز قلم

مادر شهید "حسین حسین‌آبادی" نقل می‌کند: «از کلاس اول راهنمایی می‌گفت: می‌خواهم به جبهه بروم که بالاخره سوم راهنمایی رفت ما، مانعش نشدیم. گفتیم: آخر تو چه خدمتی می‌توانی انجام بدهی؟ می‌گفت: من میمیرم و یک پیروزی به دست می‌آوریم.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید حسین حسین‌آبادی، یادگار «حمزه‌علی» دهم شهریورماه سال 1348 در شهر ملارد در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. روز ولادتش مصادف با تاسوعای حسینی بود. پدرش کارگر ساده و زحمتکش و عاشق آقا ابا عبدالله الحسین (ع) بود.

حسین دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسهِ وصال شیرازی واقع در ملارد گذراند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی شور و شوق عجیبی برای رفتن به جبهه در او پیدا شد. ابتدا مادرش با او مخالفت می‌کرد ولی او با پا فشاری توانست رضایت مادر را جلب کند و ایشان از طرف بسیح برای رفتن به جبهه ثبت نام کرد.

دوران آموزشی خود را در پادگان شهید همت گذراند و پس از 50 روز دورهِ آموزشی، یک مرتبه در ماه مبارک رمضان به مرخصی آمد و بعد به جبهه اعزام شد و هجدهم تیرماه سال 1365 در عملیات کربلای یک در منطقه مهران به فیض عظیم شهادت نایل گشت.

روایتی از مادر شهید:

از کلاس اول راهنمایی می‌گفت: می‌خواهم به جبهه بروم که بالاخره سوم راهنمایی رفت ما، مانعش نشدیم. گفتیم: آخر تو چه خدمتی می‌توانی انجام بدهی؟ می‌گفت: من میمیرم و یک پیروزی به دست می‌آوریم. بعد از پنجاه روز دوره آموزشی، به مهران رفت.

بعد از پیروزی در عملیاتی که در مهران انجام شد، همه به سنگرشان می‌روند و یکدفعه یک خمپاره به سنگری که حسین داخلش بود، اصابت می‌کند و شهید می‌شود، وقتی یاد حرفهایش می‌افتادیم، می‌فهمیدیم که پیروزیش همان بود.

 

 

منبع:

1. کتاب شهدای ملارد

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

راهی که به عشق شهادت ختم می‌شد

راهی که به عشق شهادت ختم می‌شد

همسر شهید "حسن قمی" می‌گوید: «او با پایی مجروح به خانه برگشت. نمی‌دانستم آخرین باری است که او را میبینم. با همان پای زخمی دوباره عازم جبهه شد. در آن زمان پسر شهیدمان «وحید قمی» در جبهه بود. همسرم او را به خانه فرستاد.»
روایتی از عاشقانه‌های یک شهید

روایتی از عاشقانه‌های یک شهید

مادر شهید "سعید ظهوری‌فر" روایت می‌کند: «سعید همیشه و در همه حال برایم از شهادت می‌گفت و مرا به صبر و مقاومت دعوت می‌کرد.»

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

دلیرمردان غواص واحد اطلاعات لشکر 5 نصر

Category: دفاع مقدس

حاج حسین بصیر در سال 1322 در فریدونکنار متولد شد. اول شهريور ۱۳۴۱ براي انجام خدمت وظيفه به «تهران» اعزام شد.او با رژيم...

Category: دفاع مقدس

سردار شهید علی حاجبی در اوایل بهار سال 1341 در روستای رودخانه متولد شد. وی در دهم تیر ماه 1365 در عملیات کربلای یک در...

Category: دفاع مقدس