شنبه, 02 بهمن 1400
شناسه خبر:5802

وصیت نامه شهید مجید معظم _ در سنگر علم و دانش همیشه یاد شهیدان را زنده بدارید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید مجید معظم، یادگار اهل‌علی، بیست و نهم شهریور ماه سال 1343 در یک خانواده‌ای متدین و مذهبی در تهران دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کودکی، تحصیلات خود را تا پایان دوره دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم ادامه داد.

در زمان اوج‌گیری انقلاب اسلامی، علی‌رغم نوجوانی در تمام تظاهرات و راهپیمایی‌ها حضوری فعال داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، در کنار همکاری با نهادهای انقلابی شهر همچون بسیج، ستاد نماز جمعه و هیئت‌امنای مسجد حضرت سجاد(ع)، به مدت شش ماه در پادگان امام حسین(ع) فعالیت نمود.

ایشان پس از شرکت در کنکور سراسری، جهت گذراندن خدمت سربازی راهی مناطق کردستان شد و پس از اعلام قبولی در دانشسرای تربیت‌معلم به تهران بازگشت.

این شهید گرانقدر که همواره شرف حضور در جبهه‌های نبرد و دفاع از خاک وطن را در سر می‌پروراند، بار دیگر از طریق بسیج دانشگاه به منطقه مهران اعزام و سرانجام سیزدهم تیرماه سال 1365 در عملیات کربلای یک به مقام والای شهادت نایل گشت.

متن وصیت‌نامه شهید

اکنون که قلم در دست گرفته‌ام و می‌خواهم نوشتاری را به نگارش درآورم در روی آب‌های هورالعظیم(جزیره مجنون) هستم و در کنار رزمندگان عاشق حسین و مرتب صدای غرش توپ و تانک و خمپاره به گوش می‌رسد از جایی برایتان می‌نویسم که در وجب‌به‌وجب آن شهیدان زیادی به خون غلتیده‌اند که ما اینجا مستقر شده‌ایم.

برای دانشجویان مرکز تربیت‌معلم شهید ثانی:

دانشجویان مرکز تربیت‌معلم شهید ثانی امیدوارم که انشالله حافظ خون شهیدان باشید و بتوانید آن رسالتی که شهیدان داشتند به دانش‌آموزان بگویید و آن‌ها را برای حفظ مکتب اسلام تربیت کنید و از ایشان مردانی حسینی تربیت کنید که همیشه با ظالمان و امپریالیسم بجنگند و انشالله از این دانش‌آموزان شخصیت‌های همچون شهید رجایی و برادر ثانی بسازید که از درون ساخته شوند و در سنگر علم و دانش همیشه یاد شهیدان را زنده نگهدارید‌.

و من الله التوفیق. چهارم اردیبهشت ‌ماه 1365 مجید معظم

اگر به فیض شهادت نایل آمدم جنازه‌ام به دستتان رسید در بهشت فاطمه شهرک قدس دفن کنید.

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک  *** دو سه روزی قفسی ساخته‌اند از بدنم

 

 

منبع:

1. کتاب قدسیان قدس (زندگی نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد